РЕЗЮМЕ ЗВІТУ ЩОДО ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НАДАННЯ ПОСЛУГИ З КОНСУЛЬТУВАННЯ І ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ШВИДКИХ ТЕСТІВ НА РІВНІ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Тип ресурсу: Повідомити Коротка
Автори: Олена Дорошенко, Ліза Тарантіно, Пітер Коулі, і Бен Джонс
Опубліковано: 30 Квітень 2015

Описання ресурсу:

ukr briefУкраїна має найвищий показник поширеності ВІЛ-інфекції серед країн Європи. Медичні послуги з ВІЛ в Україні здебільшого надаються через вертикально структуровану систему, і хоча вони орієнтовані на ключові групи населення, така система знижує ефективність і доступність медичної допомоги. Послуги з консультування і тестування (КіТ) на ВІЛ є особливо значущим компонентом протидії ВІЛ-інфекції в Україні, де із загальної оціночної чисельності людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) у 238 тис. осіб, тільки 138 тис. були взяті під медичний нагляд станом на січень 2015 року, що вказує на те, що багато людей з числа ЛЖВ досі не знають свого ВІЛ-статусу, а також на складність залучення ЛЖВ до медичного спостереження та надання медичної допомоги. В даний час послуги з КіТ на ВІЛ доступні в основному в поліклініках, розташованих в районних центрах і містах, в спеціалізованих відділеннях для надання такої послуги (кабінетах «Довіра»), і діагностування наявності ВІЛ-інфекції, в основному, відбувається за допомогою тестів ІФА (ELISA). Високий показник поширеності ВІЛ серед ключових груп, високий рівень втрат щодо постановки діагнозу та взяття під медичний нагляд, а також значна кількість досі недіагностованих випадків ВІЛ обумовлюють необхідність поліпшення доступу до існуючого континууму допомоги з ВІЛ в Україні.

Проект «Фінансування та управління у сфері охорони здоров’я» (Проект HFG), який фінансується USAID є глобальним проектом, що направлений на зміцнення систем охорони здоров’я і, таким чином, розширення доступності до медичної допомоги. В Україні, Проект HFG співпрацював з Чернігівською обласною державною адміністрацією, Міністерством охорони здоров’я України, МБФ “Фонд Вільяма Дж. Клінтона” та іншими партнерами у розробці та реалізації пілотної моделі надання послуг з КіТ на ВІЛ за допомогою швидких тестів в установах первинної медичної допомоги лікарями первинної ланки. Модель була впроваджена в 2014 році у 30 амбулаторіях первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в Чернігівській області України.

загруджати

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Back to Top